Kam na výlet

Rozhledna a Areál Plešivec

Stavba s 21 metrů vysokou rozhlednou byla postavena místními nadšenci v roce 1895. Po zdolání 66 schodů se objevíte na vyhlídkové plošině, která se nachází 16 m nad zemí. Odtud se nabízí krásný kruhový výhled na Krušné hory, Karlovarsko, Slavkovský a Český les.

Areál Plešivec je zábavný park pro celou rodinu. Je situován na hoře Plešivec, 1028 metrů nad mořem. Naleznete zde 9 atrakcí, které Vám vystačí na celý den. Okolí je jako dělané na procházky.


Rozhledna Pajndl

Kamenná rozhledna je postavena z kvádrových bloků místní žuly. Je vysoká 24 metrů a k nejvyšší vyhlídkové plošině ve výšce 18 metrů vede věží 114 žulových schodů. Vrchol rozhledny dosahuje nadmořské výšky 991,8 metrů.

Rozhlednu nechal postavit od stavitele Schöberleho Nejdecký krušnohorský spolek v letech 1895–1897. V roce 1993 byla prohlášena za kulturní památku České republiky.

Rozhledna je volně přístupná.


Karlovy Vary

jsou největším lázeňským městem České republiky. Své jméno dostaly po císaři Karlu IV. Místní horké i studené léčivé prameny jsou využívány k pitným kúrám, koupelím a dalším procedurám.


Karlovy Vary, Loket a Bečov nad Teplou - Česká republika Západočeské lázně Karlovy  Vary | 1 Cestovní

Cílem Vašeho výletu může být Vřídelní kolonáda, muzeum Becherovky či rozhledna Diana. Anebo si užijte některou z léčebných procedur, které nabízejí welness hotely.